Jak prawidłowo mierzyć obwód bioder?
   2020/04/20    0 Comments
Mierzenie krągłości

Jak zmierzyć obwód bioder?

Już wiesz, co zrobić, by prawidłowo pobrać miarę na wysokości talii (patrz poprzedni wpis). Teraz zejdziemy nieco w dół, by odpowiedzieć na trudne pytanie: ile mam w biodrach?

Krągłe wypukłości

Podczas zakupów w sieci, prawidłowy pomiar obwodu bioder to jedna z kluczowych czynności. Wymiar przyda się nie tylko przy wyborze sukienki, spódnicy czy spodni. Jest niezbędny, by dobrać dół dwuczęściowego kostiumu kąpielowego, strój jednoczęściowy czy odzież plażową. O ile w przypadku dopasowywania ubrań można się mierzyć w figach, o tyle w przypadku bielizny lepiej zrzucić z siebie wszystko.

Lustro prawdę powie

Stało się. Ten trudny moment nadszedł... Mierzenie obwodu bioder lub pasa niesie za sobą ten sam ładunek emocjonalny co stawanie na wadze. Ale nie stresuj się. Weź głęboki oddech i pamiętaj – jesteśmy z Tobą. Niezależnie od tego, jaki będzie wynik, możesz dobrać taki kostium, w którym będziesz wyglądać tak cudownie, że na plaży zbierzesz setki westchnień oczarowanych mężczyzn. Najważniejsze, byś sama dostrzegła w lustrze, piękno swojego ciała.

Do dzieła!

Niektórzy sądzą, że obwód bioder mierzy się na linii kości biodrowych. Otóż nie. Pomiar musi uwzględniać wypukłości brzucha i pupy. Miarka krawiecka oplatająca Twoje ciało powinna bez problemu przesuwać się przez te dwa punkty. Pamiętaj, nawet bardzo szczupłe kobiety zwykle mają z przodu lekko zaokrąglony brzuszek, a z tyłu nieco wystające pośladki.

Teraz postępuj według wskazówek:

1. Stań bokiem przed lustrem i rozluźnij ciało

2. Opleć biodra centymetrem i spróbuj znaleźć najszersze miejsce przesuwając go delikatnie w górę i w dół. Najczęściej znajduje się on ok. 20 cm poniżej talii.

3. Jeśli masz nieco szerszą sylwetkę, możesz użyć pewnego triku. Aby przenieść wypukłość brzucha na linię bioder, weź sztywną, ale cienką tekturkę i przyłóż ją pionowo do brzucha. Spójrz w lustro i upewnij się, że jest w pionie. Dopiero teraz obejmij się centymetrem i staraj się, by tektura pozostała na swoim miejscu, gdy będziesz zsuwać miarkę do najszerszego miejsca pupy.

4.Odczytaj wynik i zapisz go na kartce, obok pobranej wcześniej miary obwodu talii.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments