Na wydechu bez stanika
   2020/04/20    0 Comments
Na wydechu bez stanika

Jak mierzyć obwód pod biustem?

Wiesz już jak zmierzyć się w talii? Masz już wynik pomiaru bioder? Możesz już wskoczyć na wyższy poziom wtajemniczenia. Za chwilę będziesz wiedziała ile masz pod biustem.

Bezpieczny biustonosz

Ustalenie obwodów biustu i pod biustem to klucz do sukcesu w doborze rozmiaru stanika. Źle dopasowany, nieprzyjemnie wrzynający się w ciało, nie tylko zepsuje humor na cały dzień. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do deformacji sylwetki, chorób kręgosłupa, a nawet nowotworów. Nie bez kozery zwrócono na to szczególną uwagę podczas głośnej akcji charytatywnej z 2018: „Dotykam = Wygrywam”. Jednym z elementów profilaktyki antynowotworowej było uświadomienie kobietom, że biustonosz to najważniejsza część damskiej garderoby. W całym kraju organizowano punkty, w których można było oddać stary, źle dopasowany stanik.

Niepotrzebny luz

Zatem do dzieła. Miara w dłoń, a stanik w kąt. Tak, tego pomiaru musisz dokonać na gołym ciele. Postępuj według wskazówek:

1. Stań przed lustrem

2. Wyprostuj się, nabierz powietrza w płuca i lekko wciągnij brzuch

3. Teraz opasaj się miarą krawiecką pod piersiami i zrób wydech.

4. Pamiętaj, że miarka musi być ułożona płasko i na tym samym poziomie z przodu i z tyłu.

5. Lekko ściągnij taśmę. Pomiar musi być robiony „na styk”, bez żadnego luzu. Ściśnij, ale nie za mocno. Musisz znaleźć złoty środek. To bardzo ważny pomiar, bo od niego zależy, czy biustonosz będzie dobrze podtrzymywał piersi. Zaciskaj zatem centymetr do momentu, gdy nie sprawia Ci to bólu i nie utrudnia oddychania.

6. Uwzględnij typ swojej sylwetki i gęstość tkanki tłuszczowej. Jeśli Twoje ciało jest umięśnione, „nabite”, pomiar według powyższych instrukcji wystarczy. Jeżeli masz ciało miękkie, coś tam się wylewa pod obwodem stanika, podczas pomiaru centymetr musi się mocniej zagłębić w ciało. Jednak znów do momentu, w którym nie czujesz dyskomfortu.

7. Spójrz na miarkę. Voilà ! Właśnie poznałaś swój obwód pod biustem.

8. Weź kartkę i zapisz wynik, bo to jeszcze nie koniec

9. W związku z tym, że w bieliźnianej rozmiarówce obwody staników zwiększają się co rozmiar o 5 cm, musisz zaokrąglić swój wynik w dół, do najniższej wartości obwodu. I tak, jeśli Twój wynik to 74 cm, to obwód stanika wynosi 75 cm. Ale jeżeli wychodzi, że masz pod biustem 72, to stanik powinien mieć obwód 70 cm.

10. Teraz przejdź na naszym blogu do wpisu pt.: „Jak mierzymy obwód biustu”.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments